7/24 Panjur Servisi: +90 551 970 56 71
İzmir Umut Panjur Sineklik Sistemleri

Sineklik Sistemleri - İzmir Panjur Tamiri

Sineklik Sistemleri

Sineklik Sistemleri ve Montajı 

Sineklik sistemleri genel olarak sivrisineklerin veya zararlı olabilecek hayvanların mekanın içerisine girmesini engellemektir. Özellikle yaz mevsiminde sineklerin artmasıyla birlikte kullanım oranı oldukça artar. İlaçlamaya gerek duymadan, sineklik sistemleri sayesinde evinizde istediğiniz konforu yakalayabilirsiniz. Üstelik evinizi da rahatlıkla havalandırabilirsiniz. 

Özellikle bahçe katı gibi bir yerde yaşayan insanların, bahçeye açılan kapılarında mutlaka sineklik kullanması gerekir. Böylece yazların bunaltıcı sıcaklığına maruz kalmadan kapınızı, pencerenizi açık bırakabilir ve zararlı böceklerden korunursunuz. Artı bir kullanım tavsiyesi ise çocuk veya bebek odalarında kullanılmasıdır. Çok farklı çeşitlere ve işlevselliklere sahip sineklik sistemleri vardır. 

Sineklik Sistemleri Çeşitleri Nelerdir? 

İhtiyaçlara yönelik daha bir performans sunması ve işlevsellik oluşturması bakımından çeşitli sineklik sistemleri bulunmaktadır. Bunları aşağıda özellikleriyle birlikte anlattık. İhtiyacınıza en uygun olan sinekliği seçerek sineklik sistemi montajı yaptırabilirsiniz. 

Stor sineklik manyetik veya manuel kilitleme olarak iki sisteme ayrılıyor. Özel bir ray sistemi kullanılarak açılır. Bıraktığınızda ise yay kutusunun içerisine sarılarak kendini kapatır. Sineklerin boyutunu göz önünde bulundurularak tasarlanmış bu sistem sineklerin tamamen içeri girmesini engelliyor. Dekoratif bir görünüme sahip olmasının yanında son derece uzun ömürlüdür.

Menteşeli sineklik 17x25 genişliğinde alüminyum profillerle oluşturulmuş kasnağın iç alanına gerileyen tülle kullanılır. Takma/çıkarma veya vidalarla sabitleme şeklinde çeşitli kullanım şekilleri vardır. Diğer sinekliklere kıyasla daha ekonomik bir seçenektir. 

Sürme sineklik diğer bir deyişle sürgülü sineklik, daha çok sürme pencere ve kapı sistemlerine uygun tasarlanmıştır. Pencerenin dışına monte edilir ve raylar üzerindeki tekerlekleri sayesinde kolayca çalışır. Estetik görünümünün yanında kullanım kolaylığı sağlar. 

Kapı sineklik birden çok çeşide sahiptir. Bu çeşitlilik arasında en tercih edilen ise plise sineklik modelidir. Bu modelin akordiyon sinekliği, pileli kapı sinekliği, sürgülü kapı sinekliği ve açılır kapanır sineklik gibi isimleri vardır. Pileli kapı sinekliği oldukça kullanışlıdır. Çünkü uzun ömürlü ve kullanımı kolaydır. Ayrıca kapınızı devamlı olarak açık bırakabilirsiniz. Kış aylarında ise tamamen kapattığınızda kabinin içine girer. Bu sayede herhangi bir yer kaplamaz. 

Sineklik montajı kısa süre içinde yapılarak, hemen kullanımınıza sunulabilir. Hem işlevselliği hem de kurulum kolaylığı gibi sebepler sineklik kullanımını arttırmıştır. Firmamız yaptığı tüm montajları kaliteli hizmet garantisi ile vermektedir. 

Sineklik sistemleri İzmir servisimiz ile montaj, tamir gibi temel ihtiyaçlarınızı üstleniyoruz. 7/24 çalışma saati ve uygun fiyat garantisi ile İzmir’in tüm ilçelerine hizmet veriyoruz.