7/24 Panjur Servisi: +90 551 970 56 71
İzmir Umut Panjur Cam Balkon

Cam Balkon - İzmir Manjur Tamiri

Cam Balkon

Cam Balkon ve Montajı

Cam balkon sistemleri, camların alüminyum raylar içerisinde hareket ederek, katlanarak açılma prensibine dayanır. Bu sistem balkonların uygun köşelerine monte edilerek eve özgür bir ortam sunar. Çünkü balkon işlevini kaybetmez ve ferah ortam sürekliliğini korur. Ayrıca güvenli olması ve şık görünümü nedeniyle birçok kullanıcının gözdesi haline gelmiş durumdadır. 

Katlanır cam balkon, tüm camları bir kenara toplayarak balkonun eski görünümüne ulaşmasını da sağlar. Olumsuz hava koşullarında ise tam koruma sağlayarak konfor alanınızı genişletir. Balkonlara gelen kir, toz, polen, haşere, yuvalanan hayvanlar gibi istenmeyen olumsuzlukların da önüne geçer. Ayrıca şehrin gürültüsü de cam balkon yapımı ile oldukça azalır. 

Cam Balkon Montajı Nasıl Yapılır? 

Cam balkon montajı imalatına başlamadan önce balkon ölçülerinin milimetrik ve kusursuz bir şekilde alınması gerekir. Bu aşamadan sonra camların doğru bir şekilde montajı yapılır. 

  • Profiller düzgün bir şekilde ve terazisinde monte edilmelidir. 
  • Alüminyum rayların montajının yapıldıktan sonra camlar sırayla bu raylara yerleştirilir. Bu noktada rayların ileri geri hareket etme özgürlüğü çok önemlidir. Plastik kapaklar birbirine tam olarak oturuyor mu, bunu iyi gözlemlemek gerekir. Eğer kapak aralarında bir boşluk oluşmuşsa veya oturmuyorsa, hemen o boşluklar giderip işleme devam etmek gerekir. 
  • Ardından sistemi konuma getirerek teker çıkış ayarları yapılmalıdır. Burada yardımcı aksesuarlar (çıkış yolu, kilit, boynuz vb.) takılır.  
  • Son olarak antibakteriyel izolasyon ve silikonlar ile kapatarak güvenle müşteriye teslim edilir. 

Cam Balkon Montaj Süresi 

Cam balkon yaptırmak isteyen müşterilerimizin sık sorunun cevabına gelelim. Cam balkon montajı ne kadar sürer? Camların boyutuna göre bu süre farklılık gösterebilir. Fakat genel olarak 5-10 gün içerisinde camlarınızın imalatı gerçekleşir. Montajı ise bazı durumlarda örneğin 5 saat sürebilirken, bazı durumlarda ise 5 gün sürebilir. Bu balkonun büyüklüğüne bağlı olarak değişkenlik gösterir. 

Cam Balkon Modelleri Nelerdir? 

Cam balkon modelleri için birden çok çeşit bulunmaktadır. Her balkonun ihtiyacına ve müşterilerin isteğine göre şekillenen bu modelleri şöyle sıralayabiliriz: 

  • Katlanır cam sistemleri 
  • Tambalkon sistemleri 
  • Sürme cam balkon sistemleri 
  • Giyotin cam sistemleri 
  • Hareketli cam sistemleri 
  • Küpeşte korkuluk sistemleri 

Ayrıca cam balkon fiyatları da oldukça sık sorulan sorulardan biridir. Bunun için net fiyat vermek mümkün değildir. Öncelikle yaptırmak istediğiniz balkonda keşif yapılması gerekir. Ölçüleri net aldıktan sonra en kaliteli ve uygun fiyatta balkon cam kaplama ile sizleri buluşturuyoruz.