7/24 Panjur Servisi: +90 551 970 56 71
İzmir panjur tamirci

Panjur Tamiri - İzmir Panjur Tamiri

Panjur Tamiri

Panjur Tamiri ve Montajı 

Otomatik panjur sistemleri, pencere kaplamasının çeşitlerinden biridir. Hem estetik görünümü hem de güvenli oluşuyla birçok kişinin tercihi arasında yerini almıştır. Özellikle olumsuz hava koşulların yaratacağı etkilerden korunmak ve güvenlik önlemi gibi sebeplerle kullanımı fazladır. 

Fakat kullanıcılar herhangi bir arıza ile karşılaştığınızda sorunun çözümü ile yeterince bilgi sahibi değildir. Bu sebeple panjur tamiri konusunda uzman yetkili kişilerden yardım almak en doğru seçenek olacaktır. Burada meydana gelen arızalar kısa sürede çözüme kavuşacak niteliktedir. Doğru kişilerden yardım alındığında daha uzun ömürlü ve verimli çalışan panjurlara sahip olursunuz. 

Panjur Arızası Sebepleri ve Çözümleri

Panjur modelleri manuel veya motorlu çalışan sistemler olarak iki farklı modele sahiptir. Bu iki sistemde de farklı arıza sebepleri vardır. Son zamanlarda otomatik sistemlerin yaygınlaşmasından dolayı kullanıcılar sıklıkla otomatik panjur kullanmaktadır. Bu da arıza sebeplerinin büyük çoğunluğunun buradan kaynaklandığını gösterir. Panjur tamiri nasıl yapılır sorusunun cevabını da bu başlıkta bulabilirsiniz. 

Otomatik Panjur Neden Bozulur? 

Otomatik panjur motor arızaları esasında termik adı verdiğimiz motoru aşırı ısınmaya karşı koruyan sistemin devreye girmesiyle oluşur. Yani motor ısındığında termik sistem devreye girer ve motoru bloke olur. Böylece soğuyana kadar da çalışmaz. Bunun için yaklaşık bir saat bekleyip, tekrar denemenizi tavsiye ederiz. 

  • Bazen yüklü bir elektrik geldiğinde motorda yapma meydana gelebilir. Bu durumda motorun değişmesi gerekir. Başka bir yanma durumu ise, termik sistemin imalat kaynaklı devreye girmemesi sonucu motorun yanmasıdır. 
  • Hatalı montaj işlemi yapılmışsa yine motorunuz zarar görür ve otomatik panjur arızası oluşur. 
  • Eğer motorunuz 7-10 yıl gibi süredir aktif olarak çalışıyorsa, ömrünü doldurmuş olabilir. 

Her ihtimale karşı otomatik panjur tamiri için teknik servise başvurmanızda fayda vardır.  

Manuel Panjur Arızaları ve Çözümleri 

Buralarda yaşanan problemler sıklıkla montaj veya kullanıcı hatalarından kaynaklanır. Uzun süre kullanılmış panjurlar bakıma ihtiyaç duyar. Bu sebeple gerekli bakımlarının yapılması gerekir. Meydana gelen arızalara karşı yapılacak çözümler daha basittir. Örneğin panjur ipi değişimi bunlardan biridir. Genellikle parça değişimi ile kolayca çözüme kavuşur. 

Panjur Montajı 

Ev veya iş yerlerinize panjur sistemi kullanmak istiyorsanız, bunun için iki çeşit vardır: 

Manuel panjur sistemi: Burada lamellerin işleyişini elle yapabilirsiniz. Özellikle ev, ofis, dükkan veya mağaza gibi alanlarda son derece kullanışlıdır. Zarif ve estetik görünümün yanı sıra güvenli bir koruma sağlar. 

Motorlu panjur sistemi: Güvenilir ve konforlu bir yaşam için tasarlanmış elektrikli sistemlerdir. Olumsuz hava koşullarına veya güneş ışınlarına karşı maksimum koruma sağlar. Dışardan açılma imkanı bulunmayan bu sistemde maksimum güvenlik sağlıyor. Kumanda veya buton yardımı ile dilediğiniz gibi açıp kapatma işlemini yapabilirsiniz. 

Panjur sistemleri genel itibariyle ısı ve ses yalıtımına sahiptir. Ayrıca ister tam karanlık ister aydınlık bir görünüm yakalamak isteyin. Pek çok avantajı beraberinde getirdiği için panjur montajı yaptıran sayısı artmaktadır. 

Her türlü panjur sistemlerini, kaliteli ve uygun fiyat garantisi ile elde etmek istiyorsanız, bizimle rahatlıkla iletişime geçebilirsiniz.